Snow-H MWCS01 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 235/65-R16. Detta vinterdäck har modellnamnet Snow-H MWCS01 och är ett av alla däck som tillverkas av Dynamo.
Snow-H MWCS01 har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Snow-H MWCS01 har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 153 mm. Dynamo Snow-H MWCS01 har hastighetsindex R, vilket innebär att Snow-H MWCS01 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 170 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 16"-fälgar till Dynamo Snow-H MWCS01.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 669 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWCS01 |
| Däckbeteckning | 235/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 121 |
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWCS01, har däckbeteckningen 205/65-R16.
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWCS01. Däcket har däckbeteckningen 215/65-R16.
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWCS01. Däcket har däckbeteckningen 185/80-R14.
Ett vinterdäck från Dynamo. Snow-H MWCS01 har däckbeteckningen 195/70-R15.