Snow-H MWH01 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 195/55-R16. Snow-H MWH01, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Dynamo.
Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med en diameter på 16". Med vinterdäcket Snow-H MWH01 får du ett däck som är 195 mm brett och har en profil på 107 mm. Dynamo Snow-H MWH01 har hastighetsindex H, vilket innebär att Snow-H MWH01 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 16"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 032 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 195/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 87 |
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWH01. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWH01, har däckbeteckningen 215/55-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/55-R17 och modellnamnet Snow-H MWH01.
Ett av våra vinterdäck från Dynamo. Detta däck med beteckningen 175/65-R15.