Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Dynamo är 195/65-R15. Vinterdäcket Snow-H MWH01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Dynamo.
Detta Dynamo-däck har en diameter på 15". Vinterdäcket Snow-H MWH01 har en bredd som är 195 mm och en däcksida med en höjd på cirka 127 mm (65% av däckets bredd). Dynamo Snow-H MWH01 har hastighetsindex T, vilket innebär att Snow-H MWH01 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Dynamo Snow-H MWH01 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 660 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 195/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 127 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 195/55-R16.
Vinterdäck från Dynamo med modellnamnet Snow-H MWH01 och däckbeteckningen 215/55-R18.
Ett av våra vinterdäck från Dynamo. Detta däck med beteckningen 175/65-R15.
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWH01, har däckbeteckningen 215/55-R16.