Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 215/55-R18. Snow-H MWH01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Dynamo.
Detta vinterdäck från Dynamo passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Vinterdäcket Snow-H MWH01 har en bredd som är 215 mm och en däcksida med en höjd på cirka 118 mm (55% av däckets bredd). Hastighetsindex T som Snow-H MWH01 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Dynamo Snow-H MWH01. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 400 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 215/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWH01. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.
Ett av våra vinterdäck från Dynamo. Detta däck med beteckningen 215/55-R17.
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWH01, har däckbeteckningen 215/55-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/55-R17 och modellnamnet Snow-H MWH01.