Vinterdäcket Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/55-R16. Snow-H MWH01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Dynamo.
Snow-H MWH01 passar på fälgar med en diameter på 16". Med vinterdäcket Snow-H MWH01 får du ett däck som är 215 mm brett och har en profil på 118 mm. Dynamo Snow-H MWH01 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Dynamo Snow-H MWH01 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 072 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 215/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
Vinterdäcket Snow-H MWH01 har en däckbeteckning som är 245/40-R18. Däcket kommer från Dynamo.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 195/55-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/55-R17 och modellnamnet Snow-H MWH01.
Vinterdäck från Dynamo med modellnamnet Snow-H MWH01 och däckbeteckningen 215/55-R18.