Snow-H MWH01 är ett däck från Dynamo som har däckbeteckningen 245/40-R18. Vinterdäcket Snow-H MWH01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Dynamo.
Detta vinterdäck från Dynamo passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Snow-H MWH01 har en bredd på 245 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 98 mm. Hastighetsindexet för Snow-H MWH01 är H. Detta innebär att Dynamo Snow-H MWH01 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Dynamo Snow-H MWH01 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 433 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 245/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWH01, har däckbeteckningen 215/55-R16.
Vinterdäcket Snow-H MWH01 från Dynamo med däckbeteckningen 225/40-R18.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R17.
Ett av våra vinterdäck från Dynamo. Detta däck med beteckningen 225/50-R17.