Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/45-R17 till din bil. Dynamo tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Snow-H MWH01.
Detta Dynamo-däck har en diameter på 17". Här har du ett vinterdäck från Dynamo som är 235 brett och med en profil på 106 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Behöver du 17"-fälgar till dina Dynamo Snow-H MWH01? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 391 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 235/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 97 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/55-R17 och modellnamnet Snow-H MWH01.
Vinterdäcket Snow-H MWH01 från Dynamo med däckbeteckningen 225/40-R18.
Ett av våra vinterdäck från Dynamo. Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Vinterdäcket Snow-H MWH01 har en däckbeteckning som är 245/40-R18. Däcket kommer från Dynamo.