Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/65-R16 till din bil. Dynamo, som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Snow-H MWH01.
Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med en diameter på 16". Här har du ett vinterdäck från Dynamo som är 235 brett och med en profil på 153 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Hos BytHjul hittar du även förslag på 16"-fälgar för Snow-H MWH01. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 274 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 235/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/55-R17 och modellnamnet Snow-H MWH01.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R17.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/60-R18.
Vinterdäcket Snow-H MWH01 från Dynamo med däckbeteckningen 225/40-R18.