Dynamo Snow-H MWH01 har en däckbeteckning som lyder 225/60-R18. Snow-H MWH01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Dynamo.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med diametern 18". Vinterdäcket Snow-H MWH01 har en bredd som är 225 mm och en däcksida med en höjd på cirka 135 mm (60% av däckets bredd). Hastighetsindex T som Snow-H MWH01 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Dynamo Snow-H MWH01 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 426 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 225/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 135 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
Vinterdäcket Snow-H MWH01 från Dynamo med däckbeteckningen 225/40-R18.
Ett av våra vinterdäck från Dynamo. Detta däck med beteckningen 225/50-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/55-R17 och modellnamnet Snow-H MWH01.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R17.