Snow-H MWH01 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 225/50-R17. Dynamo har valt att kalla denna modell av vinterdäck för Snow-H MWH01.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med diametern 17". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 113 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindex H som Snow-H MWH01 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 17"-fälgar för Snow-H MWH01. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 233 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Vinterdäcket Snow-H MWH01 från Dynamo med däckbeteckningen 225/40-R18.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/60-R18.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R17.
Vinterdäcket Snow-H MWH01 har en däckbeteckning som är 245/40-R18. Däcket kommer från Dynamo.