Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 175/65-R15 till din bil. Dynamo tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta vinterdäck för Snow-H MWH01.
Snow-H MWH01 passar på fälgar med en diameter på 15". vinterdäcket Snow-H MWH01 är 175 mm brett och en profil på 114 mm. Hastighetsindexet för Snow-H MWH01 är H. Detta innebär att Dynamo Snow-H MWH01 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Dynamo Snow-H MWH01. Mer information om passande 15"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 761 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 175/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWH01. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWH01, har däckbeteckningen 215/55-R16.
Dynamo Snow-H MWH01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 205/70-R14.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R17.