Dynamo har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 205/70-R14 för Snow-H MWH01. Vinterdäcket Snow-H MWH01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Dynamo.
Snow-H MWH01 passar på fälgar med en diameter på 14". Snow-H MWH01 har en bredd på 205 mm och en profil som motsvarar 70% av däckets bredd, det vill säga cirka 144 mm. Snow-H MWH01 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Vill du även köpa nya 14"-fälgar som passar till Dynamo Snow-H MWH01? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 956 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH01 |
| Däckbeteckning | 205/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 144 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWH01, har däckbeteckningen 215/55-R16.
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWH01. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.
Ett av våra vinterdäck från Dynamo. Detta däck med beteckningen 175/65-R15.
Dynamo Snow-H MWH01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 235/45-R17.