Snow-H MWCS01 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 195/70-R15. Snow-H MWCS01, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Dynamo.
Detta vinterdäck från Dynamo passar på 15"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. vinterdäcket Snow-H MWCS01 är 195 mm brett och en profil på 137 mm. Snow-H MWCS01 är godkänt för hastigheter upp till 160 km/h (index Q).
Komplettera Dynamo Snow-H MWCS01 med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 062 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWCS01 |
| Däckbeteckning | 195/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 137 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWCS01. Däcket har däckbeteckningen 185/80-R14.
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWCS01, har däckbeteckningen 205/65-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/65-R16 och modellnamnet Snow-H MWCS01.
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWCS01. Däcket har däckbeteckningen 215/65-R16.