Detta vinterdäck från Dynamo har däckmärkningen 215/70-R15. Detta vinterdäck har modellnamnet Snow-H MWCS01 och är ett av alla däck som tillverkas av Dynamo.
Detta är ett vinterdäck från Dynamo som passar till fälgar med en diameter på 15". Däcket har en bredd på 215 mm och en profil på cirka 151 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på R är Dynamo Snow-H MWCS01 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 170 km/h.
Behöver du 15"-fälgar till dina Dynamo Snow-H MWCS01? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 453 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWCS01 |
| Däckbeteckning | 215/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | R (max 170 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWCS01. Däcket har däckbeteckningen 215/65-R16.
Dynamo Snow-H MWCS01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/70-R15.
Ett vinterdäck från Dynamo. Snow-H MWCS01 har däckbeteckningen 195/70-R15.
Dynamo har tagit fram detta vinterdäck med namnet Snow-H MWCS01. Däcket har däckbeteckningen 185/80-R14.