Hakkapeliitta 01 är ett däck från Nokian som har däckbeteckningen 255/50-R20. Detta vinterdäck har modellnamnet Hakkapeliitta 01 och är ett av alla däck som tillverkas av Nokian.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 20". Med vinterdäcket Hakkapeliitta 01 får du ett däck som är 255 mm brett och har en profil på 128 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Behöver du även 20"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 400 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nokian |
| Modell | Hakkapeliitta 01 |
| Däckbeteckning | 255/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
Vinterdäck från Nokian med modellnamnet Hakkapeliitta 01 och däckbeteckningen 255/45-R19.
Vinterdäck från Nokian med modellnamnet Hakkapeliitta 01 och däckbeteckningen 255/45-R21.
Ett vinterdäck från Nokian. Hakkapeliitta 01 har däckbeteckningen 255/50-R20.
Vinterdäcket Hakkapeliitta 01 har en däckbeteckning som är 235/55-R19. Däcket kommer från Nokian.