Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 205/65-R16 till din bil kan detta däck från Goodride vara något för dig. Vinterdäcket SnowMaster SW618 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodride.
Detta är ett vinterdäck från Goodride som passar till fälgar med en diameter på 16". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 133 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 16"-fälgar till Goodride SnowMaster SW618.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 883 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SnowMaster SW618 |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Ett vinterdäck från Trazano. SnowMaster SW618 Nordic har däckbeteckningen 205/65-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet SnowMaster SW618.
Vinterdäcket SnowMaster SW618 från Goodride med däckbeteckningen 185/70-R14.
Goodride SnowMaster SW618 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/60-R16.