SnowMaster SW618 Nordic är ett däck från Trazano som har däckbeteckningen 205/65-R16. Detta vinterdäck har modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic och är ett av alla däck som tillverkas av Trazano.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 16". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 133 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Trazano SnowMaster SW618 Nordic klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Trazano SnowMaster SW618 Nordic då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 986 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 205/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Ett vinterdäck från Trazano. SnowMaster SW618 Nordic har däckbeteckningen 225/55-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/60-R16 och modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Vinterdäck från Trazano med modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic och däckbeteckningen 205/55-R16.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 205/60-R16.