Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 205/55-R16. Snow-H MWH02, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Dynamo.
Detta vinterdäck från Dynamo passar på 16"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Vinterdäcket är 205 mm brett med en profil på 113 mm. Med ett hastighetsindex på H är Dynamo Snow-H MWH02 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 16"-fälgar till Dynamo Snow-H MWH02.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 916 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH02 |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 91 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/65-R15 och modellnamnet Snow-H MWH02.
Dynamo Snow-H MWH02 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWH02, har däckbeteckningen 195/60-R15.
Vinterdäck från Dynamo med modellnamnet Snow-H MWH02 och däckbeteckningen 195/65-R15.