Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 195/60-R15 till din bil. Snow-H MWH02, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Dynamo.
Snow-H MWH02 är ett vinterdäck med en diameter på 15". vinterdäcket Snow-H MWH02 är 195 mm brett och en profil på 117 mm. Dynamo Snow-H MWH02 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Dynamo Snow-H MWH02. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 057 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWH02 |
| Däckbeteckning | 195/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
Dynamo Snow-H MWH02 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Vinterdäck från Dynamo med modellnamnet Snow-H MWH02 och däckbeteckningen 195/65-R15.
Dynamo Snow-H MWH02 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 205/55-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/65-R15 och modellnamnet Snow-H MWH02.