Detta vinterdäck från Goodride har däckmärkningen 205/70-R15. SW618, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Goodride.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 15". Vinterdäcket är 205 mm brett med en profil på 144 mm. Hastighetsindexet för SW618 är T. Detta innebär att Goodride SW618 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Komplettera Goodride SW618 med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 973 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SW618 |
| Däckbeteckning | 205/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 144 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 215/70-R15.
Vinterdäcket SnowMaster SW618 från Goodride med däckbeteckningen 205/65-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/50-R17 och modellnamnet SnowMaster SW618.
Vinterdäck med däckbeteckningen 205/70-R15 och modellnamnet Weather Master WSC.