Green-Max Winter HP är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 175/70-R14. LingLong har valt att kalla denna modell av vinterdäck för Green-Max Winter HP.
LingLong Green-Max Winter HP är ett vinterdäck med diametern 14". Detta däck har en bredd på 175 mm och har en profil som är ungefär 123 mm. Profilmåttet motsvarar 70% av däckets bredd. LingLong Green-Max Winter HP har hastighetsindex T, vilket innebär att Green-Max Winter HP är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du även 14"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 569 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | LingLong |
| Modell | Green-Max Winter HP |
| Däckbeteckning | 175/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 och modellnamnet Green-Max Winter HP.
LingLong har tagit fram detta vinterdäck med namnet Green-Max Winter HP. Däcket har däckbeteckningen 175/70-R13.
LingLong Green-Max Winter HP - Ett vinterdäck med däckmärkningen 165/70-R14.
Ett av våra vinterdäck från LingLong. Detta däck med beteckningen 205/55-R16.