Green-Max Winter HP är ett däck från LingLong som har däckbeteckningen 205/55-R16. Vinterdäcket du nu tittar på kallar LingLong för Green-Max Winter HP.
Detta vinterdäck från LingLong passar på 16"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 205 mm och har en profil som är ungefär 113 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Med detta vinterdäck från LingLong har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper LingLong Green-Max Winter HP då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 577 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | LingLong |
| Modell | Green-Max Winter HP |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Ett vinterdäck från LingLong. Green-Max Winter HP har däckbeteckningen 175/70-R14.
LingLong Green-Max Winter HP - Ett vinterdäck med däckmärkningen 165/70-R14.
Vinterdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 och modellnamnet Green-Max Winter HP.
Detta vinterdäck från LingLong, kallat Green-Max Winter HP, har däckbeteckningen 165/65-R14.