LingLong har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 165/65-R14 för Green-Max Winter HP. Detta vinterdäck har modellnamnet Green-Max Winter HP och är ett av alla däck som tillverkas av LingLong.
LingLong Green-Max Winter HP är ett vinterdäck med diametern 14". Däcket har en bredd på 165 mm och en profil på cirka 107 mm, vilket motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Green-Max Winter HP har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 14"-fälgar som passar till LingLong Green-Max Winter HP? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 522 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | LingLong |
| Modell | Green-Max Winter HP |
| Däckbeteckning | 165/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 79 |
LingLong Green-Max Winter HP - Ett vinterdäck med däckmärkningen 165/70-R14.
LingLong har tagit fram detta vinterdäck med namnet Green-Max Winter HP. Däcket har däckbeteckningen 155/80-R13.
Vinterdäck med däckbeteckningen 175/65-R14 och modellnamnet Green-Max Winter HP.
LingLong Green-Max Winter Grip - Ett vinterdäck med däckmärkningen 165/70-R13.