Vinterdäcket LingLong Green-Max Winter HP är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 155/80-R13. Vinterdäcket du nu tittar på kallar LingLong för Green-Max Winter HP.
LingLong Green-Max Winter HP är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 13". Med vinterdäcket Green-Max Winter HP får du ett däck som är 155 mm brett och har en profil på 124 mm. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 13"-fälgar till LingLong Green-Max Winter HP.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 503 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | LingLong |
| Modell | Green-Max Winter HP |
| Däckbeteckning | 155/80-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 155 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 80% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 79 |
Ett vinterdäck från LingLong. Green-Max Winter G Van 2 har däckbeteckningen 155/80-R13.
Vinterdäck med däckbeteckningen 155/70-R13 och modellnamnet Green-Max Winter HP.
Detta vinterdäck från LingLong, kallat Green-Max Winter HP, har däckbeteckningen 165/65-R14.
Vinterdäck med däckbeteckningen 155/80-R13 och modellnamnet Winter iCept RS W442.