Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 175/65-R14 till din bil. Green-Max Winter HP är ett vinterdäck i utbudet av däck från LingLong.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 14". Med vinterdäcket Green-Max Winter HP får du ett däck som är 175 mm brett och har en profil på 114 mm. Med ett hastighetsindex på H är LingLong Green-Max Winter HP ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Spara pengar och köp med nya 14"-fälgar samtidigt som du köper LingLong Green-Max Winter HP. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 493 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | LingLong |
| Modell | Green-Max Winter HP |
| Däckbeteckning | 175/65-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 86 |
Ett vinterdäck från LingLong. Green-Max Winter HP har däckbeteckningen 175/70-R14.
LingLong har tagit fram detta vinterdäck med namnet Green-Max Winter HP. Däcket har däckbeteckningen 175/70-R13.
Detta vinterdäck från LingLong, kallat Green-Max Winter HP, har däckbeteckningen 165/65-R14.
Ett av våra vinterdäck från LingLong. Detta däck med beteckningen 175/65-R14.