Vinterdäcket Yokohama IceGuard G075 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 265/40-R21. Vinterdäcket IceGuard G075 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Yokohama.
IceGuard G075 är ett vinterdäck med en diameter på 21". vinterdäcket IceGuard G075 är 265 mm brett och en profil på 106 mm. Hastighetsindex Q som IceGuard G075 har innebär hastigheter upp till 160 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Yokohama IceGuard G075. Mer information om passande 21"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 779 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | IceGuard G075 |
| Däckbeteckning | 265/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
Ett av våra vinterdäck från Yokohama. Detta däck med beteckningen 265/70-R15.
Ett av våra vinterdäck från Yokohama. Detta däck med beteckningen 285/40-R21.
Vinterdäcket IceGuard G075 från Yokohama med däckbeteckningen 295/40-R21.
Yokohama IceGuard G075 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R18.