IceGuard G075 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 265/70-R15. IceGuard G075, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Yokohama.
Yokohama IceGuard G075 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 15". Vinterdäcket är 265 mm brett med en profil på 186 mm. Hastighetsindex Q som IceGuard G075 har innebär hastigheter upp till 160 km/h.
Komplettera Yokohama IceGuard G075 med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 362 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | IceGuard G075 |
| Däckbeteckning | 265/70-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
Detta vinterdäck från Yokohama, kallat IceGuard G075, har däckbeteckningen 265/40-R21.
Yokohama IceGuard G075 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R18.
Ett av våra vinterdäck från Yokohama. Detta däck med beteckningen 285/45-R22.
Ett vinterdäck från Yokohama. IceGuard G075 har däckbeteckningen 215/65-R17.