Goodride SnowMaster SW618 har en däckbeteckning som lyder 285/50-R20. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Goodride för SnowMaster SW618.
Goodride SnowMaster SW618 är ett vinterdäck med diametern 20". SnowMaster SW618 har en bredd på 285 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 143 mm. Med detta vinterdäck från Goodride har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 20"-fälgar som passar till Goodride SnowMaster SW618? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 444 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SnowMaster SW618 |
| Däckbeteckning | 285/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 143 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
Goodride SnowMaster SW618 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 255/50-R20.
Vinterdäcket SnowMaster SW618 från Goodride med däckbeteckningen 185/70-R14.
Goodride SnowMaster SW618 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 195/60-R16.
Vinterdäcket SnowMaster SW618 från Goodride med däckbeteckningen 205/65-R16.