Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 235/45-R20. Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Nokian.
Nokian Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck med diametern 20". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 106 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på T är Nokian Hakkapeliitta 01 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Nokian Hakkapeliitta 01 med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 914 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nokian |
| Modell | Hakkapeliitta 01 |
| Däckbeteckning | 235/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
Nokian Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck med däckmärkningen 245/45-R18.
Vinterdäcket Hakkapeliitta 01 har en däckbeteckning som är 235/55-R19. Däcket kommer från Nokian.
Vinterdäck från Nokian med modellnamnet Hakkapeliitta 01 och däckbeteckningen 235/60-R18.
Vinterdäcket Hakkapeliitta 01 har en däckbeteckning som är 235/50-R19. Däcket kommer från Nokian.