Arivo har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 255/50-R19 för Ice Claw ARW7. Ice Claw ARW7, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Arivo.
Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck med en diameter på 19". Detta däck har en bredd på 255 mm och har en profil som är ungefär 128 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Ice Claw ARW7 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Du kan komplettera detta vinterdäck med 19"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 269 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Arivo |
| Modell | Ice Claw ARW7 |
| Däckbeteckning | 255/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
Ett vinterdäck från Arivo. Ice Claw ARW7 har däckbeteckningen 235/50-R19.
Arivo Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck med däckmärkningen 275/40-R18.
Detta vinterdäck från Arivo, kallat Ice Claw ARW7, har däckbeteckningen 255/40-R18.
Vinterdäck från Arivo med modellnamnet Ice Claw ARW7 och däckbeteckningen 255/55-R20.