Ice Claw ARW7 är ett däck från Arivo som har däckbeteckningen 255/40-R18. Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Arivo.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 18". Detta vinterdäck har en bredd på 255 mm och en profil på cirka 102 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Behöver du 18"-fälgar till dina Arivo Ice Claw ARW7? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 139 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Arivo |
| Modell | Ice Claw ARW7 |
| Däckbeteckning | 255/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 102 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Arivo Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck med däckmärkningen 275/40-R18.
Detta vinterdäck från Arivo, kallat Ice Claw ARW7, har däckbeteckningen 225/40-R18.
Ett vinterdäck från Arivo. Ice Claw ARW7 har däckbeteckningen 225/50-R18.
Vinterdäcket Ice Claw ARW7 från Arivo med däckbeteckningen 255/35-R19.