Vinterdäcket Arivo Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/40-R18. Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Arivo.
Arivo Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck med diametern 18". Detta vinterdäck har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 90 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex T som Ice Claw ARW7 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Arivo Ice Claw ARW7 med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 927 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Arivo |
| Modell | Ice Claw ARW7 |
| Däckbeteckning | 225/40-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 90 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
Arivo Ice Claw ARW7 är ett vinterdäck med däckmärkningen 275/40-R18.
Detta vinterdäck från Arivo, kallat Ice Claw ARW7, har däckbeteckningen 255/40-R18.
Ett vinterdäck från Arivo. Ice Claw ARW7 har däckbeteckningen 225/50-R18.
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/55-R18 och modellnamnet Ice Claw ARW7.