X-Ice Snow SUV är ett däck från Michelin som har däckbeteckningen 235/60-R19. Detta vinterdäck har modellnamnet X-Ice Snow SUV och är ett av alla däck som tillverkas av Michelin.
Michelin X-Ice Snow SUV är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Detta däck är 235 mm brett och har samtidigt en profil på 141 mm. Profilen motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex H som X-Ice Snow SUV har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 19"-fälgar för X-Ice Snow SUV. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 295 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice Snow SUV |
| Däckbeteckning | 235/60-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/60-R19 och modellnamnet UltraGrip Performance + SUV.
Detta vinterdäck från Pirelli, kallat Scorpion Winter, har däckbeteckningen 235/60-R19.
Michelin X-Ice Snow SUV - Ett vinterdäck med däckmärkningen 255/60-R19.
Vinterdäcket X-Ice Snow SUV från Michelin med däckbeteckningen 255/50-R19.