Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 265/60-R18. Detta vinterdäck har modellnamnet TREK M900 ice och är ett av alla däck som tillverkas av Maxtrek.
Detta vinterdäck från Maxtrek passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. vinterdäcket TREK M900 ice är 265 mm brett och en profil på 159 mm. TREK M900 ice är godkänt för hastigheter upp till 180 km/h (index S).
Komplettera Maxtrek TREK M900 ice med matchande 18"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 428 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Maxtrek |
| Modell | TREK M900 ice |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/70-R16 och modellnamnet TREK M900 ice.
Maxtrek TREK M900 ice är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R14.
Maxtrek har tagit fram detta vinterdäck med namnet TREK M900 ice. Däcket har däckbeteckningen 215/45-R17.
Detta vinterdäck från Maxtrek, kallat TREK M900 ice, har däckbeteckningen 225/45-R18.