Vinterdäcket Maxtrek TREK M900 ice är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 225/45-R18. Detta Maxtrek-däck är av modellen TREK M900 ice.
Detta är ett vinterdäck från Maxtrek som passar till fälgar med en diameter på 18". Däcket har en bredd på 225 mm och en profil på cirka 101 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex T som TREK M900 ice har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 18"-fälgar som passar till Maxtrek TREK M900 ice? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 035 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Maxtrek |
| Modell | TREK M900 ice |
| Däckbeteckning | 225/45-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 101 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Maxtrek TREK M900 ice - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/65-R17.
Vinterdäck med däckbeteckningen 225/45-R17 och modellnamnet TREK M900 ice.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/70-R16 och modellnamnet TREK M900 ice.
Maxtrek TREK M900 ice är ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R14.