Nokian Hakkapeliitta 01 har en däckbeteckning som lyder 235/55-R18. Detta Nokian-däck är av modellen Hakkapeliitta 01.
Med en diameter på 18" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med vinterdäcket Hakkapeliitta 01 får du ett däck som är 235 mm brett och har en profil på 129 mm. Med ett hastighetsindex på T är Nokian Hakkapeliitta 01 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 18"-fälgar för Hakkapeliitta 01. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 299 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nokian |
| Modell | Hakkapeliitta 01 |
| Däckbeteckning | 235/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 104 |
Vinterdäck från Nokian med modellnamnet Hakkapeliitta 01 och däckbeteckningen 255/45-R19.
Detta vinterdäck från Nokian, kallat Hakkapeliitta 01, har däckbeteckningen 215/70-R16.
Detta vinterdäck från Nokian, kallat Hakkapeliitta 01, har däckbeteckningen 225/60-R18.
Ett av våra vinterdäck från Nokian. Detta däck med beteckningen 255/45-R19.