Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/60-R17 till din bil. Bluearth V905 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Yokohama.
Med en diameter på 17" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Vinterdäcket Bluearth V905 har en bredd som är 235 mm och en däcksida med en höjd på cirka 141 mm (60% av däckets bredd). Bluearth V905 är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Yokohama Bluearth V905. Mer information om passande 17"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 712 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | Bluearth V905 |
| Däckbeteckning | 235/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Vinterdäck från Yokohama med modellnamnet Bluearth V905 och däckbeteckningen 245/40-R21.
Vinterdäcket Bluearth V905 från Yokohama med däckbeteckningen 195/60-R16.
Ett av våra vinterdäck från Yokohama. Detta däck med beteckningen 215/50-R18.
Yokohama Bluearth Winter WY01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 235/65-R16.