Bluearth V905 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 195/60-R16. Vinterdäcket Bluearth V905 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Yokohama.
Yokohama Bluearth V905 är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 16". Detta vinterdäck har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 117 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på H är Yokohama Bluearth V905 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 210 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 16"-fälgar för Bluearth V905. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 226 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | Bluearth V905 |
| Däckbeteckning | 195/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 89 |
Vinterdäck från Yokohama med modellnamnet Bluearth V905 och däckbeteckningen 245/40-R21.
Ett av våra vinterdäck från Yokohama. Detta däck med beteckningen 215/50-R18.
Ett vinterdäck från Triangle. TW401 har däckbeteckningen 195/60-R16.
Vinterdäck från Hankook med modellnamnet Winter iCept RS3 W462 och däckbeteckningen 195/60-R16.