Bluearth V905 är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 245/40-R21. Vinterdäcket Bluearth V905 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Yokohama.
Bluearth V905 är ett vinterdäck med en diameter på 21". Vinterdäcket Bluearth V905 har en bredd som är 245 mm och en däcksida med en höjd på cirka 98 mm (40% av däckets bredd). Yokohama Bluearth V905 har hastighetsindex V, vilket innebär att Bluearth V905 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 21"-fälgar till dina Yokohama Bluearth V905? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 194 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Yokohama |
| Modell | Bluearth V905 |
| Däckbeteckning | 245/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 100 |
Vinterdäcket Bluearth V905 från Yokohama med däckbeteckningen 195/60-R16.
Ett av våra vinterdäck från Yokohama. Detta däck med beteckningen 215/50-R18.
Yokohama BluEarth-Winter V907 är ett vinterdäck med däckmärkningen 245/35-R20.
Ett vinterdäck från Yokohama. Bluearth Winter V906 har däckbeteckningen 205/55-R16.