Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 235/60-R17 till din bil. Z507 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodride.
Med en diameter på 17" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Här har du ett vinterdäck från Goodride som är 235 brett och med en profil på 141 mm. Med ett hastighetsindex på V är Goodride Z507 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 17"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 976 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | Z507 |
| Däckbeteckning | 235/60-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 141 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 245/65-R17.
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 245/70-R16.
Goodride Z507 är ett vinterdäck med däckmärkningen 215/65-R16.
Vinterdäck från Goodride med modellnamnet SW628 och däckbeteckningen 215/60-R17.