Vinterdäcket Nokian Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 215/55-R17. Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Nokian.
Hakkapeliitta 01 har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Vinterdäcket Hakkapeliitta 01 har en bredd som är 215 mm och en däcksida med en höjd på cirka 118 mm (55% av däckets bredd). Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 190 km/h (hastighetsindex T).
Behöver du även 17"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 591 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nokian |
| Modell | Hakkapeliitta 01 |
| Däckbeteckning | 215/55-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Nokian Hakkapeliitta 01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/40-R19.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/45-R18 och modellnamnet Hakkapeliitta 01.
Vinterdäcket Hakkapeliitta 01 har en däckbeteckning som är 235/45-R18. Däcket kommer från Nokian.
Nokian Hakkapeliitta 01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.