Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Nokian är 245/40-R19. Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Nokian.
Hakkapeliitta 01 är ett vinterdäck med en diameter på 19". Vinterdäcket är 245 mm brett med en profil på 98 mm. Hastighetsindexet för Hakkapeliitta 01 är T. Detta innebär att Nokian Hakkapeliitta 01 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Komplettera Nokian Hakkapeliitta 01 med matchande 19"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 570 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Nokian |
| Modell | Hakkapeliitta 01 |
| Däckbeteckning | 245/40-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 245 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Nokian Hakkapeliitta R5 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/40-R19.
Vinterdäck med däckbeteckningen 235/45-R18 och modellnamnet Hakkapeliitta 01.
Vinterdäcket Hakkapeliitta 01 har en däckbeteckning som är 235/45-R18. Däcket kommer från Nokian.
Nokian Hakkapeliitta 01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.