Detta vinterdäck från Goodride har däckmärkningen 185/65-R15. Goodride, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet IceMaster Spike.
Detta Goodride-däck har en diameter på 15". Med vinterdäcket IceMaster Spike får du ett däck som är 185 mm brett och har en profil på 120 mm. Goodride IceMaster Spike har hastighetsindex T, vilket innebär att IceMaster Spike är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 15"-fälgar som passar till Goodride IceMaster Spike? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 973 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | IceMaster Spike |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 185/65-R15.
Detta vinterdäck från Goodride, kallat IceMaster Spike, har däckbeteckningen 205/65-R15.
Trazano har tagit fram detta vinterdäck med namnet IceMaster Spike. Däcket har däckbeteckningen 225/40-R18.
Ett vinterdäck från Goodride. IceMaster Spike har däckbeteckningen 245/40-R19.