Vinterdäcket Goodride IceMaster Spike är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 205/65-R15. Detta vinterdäck har modellnamnet IceMaster Spike och är ett av alla däck som tillverkas av Goodride.
IceMaster Spike är ett vinterdäck med en diameter på 15". Här har du ett vinterdäck från Goodride som är 205 brett och med en profil på 133 mm. Goodride IceMaster Spike har hastighetsindex T, vilket innebär att IceMaster Spike är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta vinterdäck med 15"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 076 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | IceMaster Spike |
| Däckbeteckning | 205/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Trazano IceMaster Spike - Ett vinterdäck med däckmärkningen 205/65-R15.
Ett vinterdäck från Trazano. IceMaster Spike har däckbeteckningen 205/55-R16.
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 185/65-R15.
Ett vinterdäck från Goodride. IceMaster Spike har däckbeteckningen 245/40-R19.