Trazano har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 185/65-R15 för IceMaster Spike. Detta vinterdäck har modellnamnet IceMaster Spike och är ett av alla däck som tillverkas av Trazano.
IceMaster Spike passar på fälgar med en diameter på 15". IceMaster Spike har en bredd på 185 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 120 mm. Hastighetsindex T som IceMaster Spike har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Trazano IceMaster Spike. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 966 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | IceMaster Spike |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 185/65-R15.
Trazano har tagit fram detta vinterdäck med namnet IceMaster Spike. Däcket har däckbeteckningen 225/40-R18.
Vinterdäcket IceMaster Spike från Trazano med däckbeteckningen 195/65-R15.
Trazano IceMaster Spike - Ett vinterdäck med däckmärkningen 205/65-R15.