Detta vinterdäck från Goodride har däckmärkningen 165/65-R13. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Goodride för SnowMaster SW618.
Detta är ett vinterdäck från Goodride som passar till fälgar med en diameter på 13". vinterdäcket SnowMaster SW618 är 165 mm brett och en profil på 107 mm. Med ett hastighetsindex på T är Goodride SnowMaster SW618 ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Goodride SnowMaster SW618 med matchande 13"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 577 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SnowMaster SW618 |
| Däckbeteckning | 165/65-R13 |
| Diameter | 13" |
| Bredd | 165 mm |
| Profil | 107 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 77 |
Vinterdäcket SnowMaster SW618 från Goodride med däckbeteckningen 165/60-R14.
Vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic från Trazano med däckbeteckningen 165/70-R14.
Vinterdäck med däckbeteckningen 165/70-R13 och modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Vinterdäcket SW618 har en däckbeteckning som är 165/70-R13. Däcket kommer från Goodride.