Ultragrip Performance 3 är ett däck från Goodyear som har däckbeteckningen 295/40-R22. Ultragrip Performance 3 är ett vinterdäck i utbudet av däck från Goodyear.
Med en diameter på 22" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Däcket har en bredd på 295 mm och en profil på cirka 118 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är V (max 240 km/h).
Behöver du 22"-fälgar till dina Goodyear Ultragrip Performance 3? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 292 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodyear |
| Modell | Ultragrip Performance 3 |
| Däckbeteckning | 295/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
Detta vinterdäck från Continental, kallat WinterContact TS 860 S, har däckbeteckningen 295/40-R22.
Vinterdäck med däckbeteckningen 295/40-R22 och modellnamnet WinterContact TS 860 S.
Goodyear Ultragrip Performance 3 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 295/30-R21.
Vinterdäck från Goodyear med modellnamnet UltraGrip Performance+ och däckbeteckningen 295/40-R20.