Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 275/50-R21. Vinterdäcket X-Ice North 4 SUV är ett vinterdäck i utbudet av däck från Michelin.
X-Ice North 4 SUV passar på fälgar med en diameter på 21". vinterdäcket X-Ice North 4 SUV är 275 mm brett och en profil på 138 mm. Med detta vinterdäck från Michelin har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Michelin X-Ice North 4 SUV. Mer information om passande 21"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 980 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice North 4 SUV |
| Däckbeteckning | 275/50-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 275/50-R20 och modellnamnet X-Ice North 4 SUV.
Ett av våra vinterdäck från Michelin. Detta däck med beteckningen 275/50-R21.
Ett av våra vinterdäck från LingLong. Detta däck med beteckningen 275/50-R21.
Michelin har tagit fram detta vinterdäck med namnet X-Ice Snow SUV. Däcket har däckbeteckningen 275/55-R20.