Vinterdäcket Michelin X-Ice North 4 SUV är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 275/50-R20. Michelin, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet X-Ice North 4 SUV.
Detta är ett vinterdäck från Michelin som passar till fälgar med en diameter på 20". Med vinterdäcket X-Ice North 4 SUV får du ett däck som är 275 mm brett och har en profil på 138 mm. Hastighetsindex T som Michelin X-Ice North 4 SUV har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Komplettera Michelin X-Ice North 4 SUV med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 781 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Michelin |
| Modell | X-Ice North 4 SUV |
| Däckbeteckning | 275/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
Detta vinterdäck från Goodyear, kallat UltraGrip Ice SUV Gen 1, har däckbeteckningen 275/50-R20.
Vinterdäck med däckbeteckningen 275/50-R20 och modellnamnet Premitra Ice 5 SP5 SUV.
Vinterdäcket UltraGrip Ice SUV Gen 1 har en däckbeteckning som är 275/50-R20. Däcket kommer från Goodyear.
Nokian Hakkapeliitta 10 SUV - Ett vinterdäck med däckmärkningen 275/50-R20.