Snow-H MWS01 är ett däck från Dynamo som har däckbeteckningen 275/60-R20. Dynamo, som är kända av många för sina vinterdäck, kallar detta vinterdäck för Snow-H MWS01.
Detta Dynamo-däck har en diameter på 20". vinterdäcket Snow-H MWS01 är 275 mm brett och en profil på 165 mm. Dynamo Snow-H MWS01 har hastighetsindex S, vilket innebär att Snow-H MWS01 är ett vinterdäck som är godkänt för hastigheter upp till 180 km/h.
Behöver du 20"-fälgar till dina Dynamo Snow-H MWS01? Passa på att köpa fälgar när du köper nya vinterdäck från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 353 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Dynamo |
| Modell | Snow-H MWS01 |
| Däckbeteckning | 275/60-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 165 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 119 |
Vinterdäcket Snow-H MWS01 har en däckbeteckning som är 265/60-R18. Däcket kommer från Dynamo.
Dynamo Snow-H MWS01 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/65-R17.
Detta vinterdäck från Dynamo, kallat Snow-H MWS01, har däckbeteckningen 245/70-R16.
Vinterdäck från Dynamo med modellnamnet Snow-H MWS01 och däckbeteckningen 225/55-R19.